nq bloga

3 najbardziej ograniczające przekonania, które powstrzymują rozwój stylu

Dzisiaj mówimy o ograniczeniach w naszym stylu. Trzy przeszkody, którymi dziś się podzielę, opierają się na moim własnym doświadczeniu oraz na zbiorowym doświadczeniu wielu klientek, z którymi pracowałam przez ostatnie sześć lat. Bez względu na Twój rozmiar, kształt, dochód czy doświadczenie życiowe; na pewnym poziomie wszyscy możemy odnieść się do tych przekonań.

1. „Moje ciało jest zbyt _____”

Nie potrafię powiedzieć, ile wymówek związanych z ciałem słyszałam przez lata pracy jako stylistka, ponieważ jest ich zbyt wiele, by je zliczyć. Kobiety nie będą chciały poprawiać swojego wyglądu, dopóki „nie schudną”. Nie chcą nawet podjąć próby skompletowania garderoby i zakupów, ponieważ „nic mi nigdy nie pasuje”. Ja nazywam to wymówkami. U mnie nie ma problemu z wystylizowaniem kobiety w rozmiarze od 34 do 50, bo każda sylwetka ma swoje niuanse i każda dobra stylistka potrafi sobie z nimi poradzić.  Zasługujesz na dobre samopoczucie i dobry wygląd dzisiaj- TERAZ. Koniec z czekaniem, koniec z wymówkami. Krawcy istnieją nie bez powodu moja droga.

2.„Jestem zbyt spłukana”.

Musisz zrozumieć prostą prawdę, że za pieniądze nie kupisz stylu. Niektórzy z najbogatszych ludzi na świecie wyglądają tandetnie i kiczowato. Tymczasem niektóre kobiety robią zakupy wyłącznie w popularnych sieciówkach a znam nawet takie, które  w secondhandach potrafią znaleźć unikalne rzeczy i wyglądają jak milion dolarów. Jest wiele wspaniałych opcji odzieży w każdym przedziale cenowym, w rzeczywistości ja robię najlepsze zakupy w Tk maxx.

1. „Ludzie pomyślą, że za bardzo się stroję”.

 Gdybym za każdym razem dostawała 5 zł kiedy słyszę to zdanie, albo raczej wymówkę,  to dzisiaj uzbierałaby mi się niezła suma. Najwyraźniej wykazanie się odrobiną wysiłku, jeśli chodzi o wygląd, jest największą zbrodnią. Rozumiem;  ludzie chcą wyglądać swobodnie, a nie tak, że osiągnięcie takiego wyglądu wymagało 15-osobowego zespołu specjalistów od wizerunku. Ostatecznie jednak ta blokada powoduje, że komfort innych ludzi jest ważniejszy od Twojego. Zmiana jest trudna, ale może być jeszcze trudniejsza dla innych ludzi, którzy chcą Cię zamknąć w specjalnym małym pudełku, które dla siebie stworzyli. Na poziomie podświadomości Twój wewnętrzny głos myśli, że jeśli będziesz wyglądać zbyt dobrze to przejdziesz do następnego poziomu bez nich. Może tak, a może nie, ale to twoje życie, a nie ich!

 Cóż, to wszystko na dzisiaj kochane !Te  trzy największe przekonania, które powstrzymują kobiety przed osiągnięciem niesamowitego osobistego stylu, są bardzo ważną wskazówką, że nie zawsze warto iść za tłumem a warto być sobą i kreować styl zgodny z naszą osobowością. Pamiętajcie również, że aby wyglądać stylowo nie trzeba okradać banku.

A Ty kochana, z którą blokadą, przekonaniem  identyfikujesz  się najbardziej? Podziel się  w komentarzu poniżej.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.