beautiful-1868701_1920

6 sposobów na to jak odnaleźć swój styl

To bardzo częste pytanie a zarazem proces, przez który przeprowadzamy często naszych klientów i w trakcie którego nie rzadko dochodzi do małych objawień. Możesz wykonać opisane poniżej ćwiczenia, by stać się bardziej świadomym własnego stylu. Zajmuje to trochę czasu ale warto się do niego przyłożyć, jeśli zależy Ci na skompletowaniu strojów, które będą cieszyć twoje oko przez dłuższy czas. Nad jego odkryciem trzeba czasem popracować, co wiąże się z pewnym wysiłkiem.

  1. Kup mnóstwo różnych czasopism. Nie tylko tych, po które sięgasz zazwyczaj. Postaraj się by były różnorodne i by znalazły się wśród nich magazyny zagraniczne. 
  2. Przejrzyj wszystkie czasopisma i wyrwij z nich strony, które do ciebie przemawiają, albo które przykuły twoją uwagę. Takie, których przekaz szczególnie przypadł ci do gustu. Postaraj nie skupiać się na trendach.
  3. Ułóż wyrwane strony na podłodze i zadaj sobie pytanie dlaczego podobają ci się akurat te zdjęcia? Co w nich do ciebie przemawia? Które fotografie wyrażają to kim chcesz być? Usuń te które uznasz ze nie pasują do ciebie. 
  4. Pozbieraj wszystkie zdjęcia, odłóż je na bok i… poczekaj. Sukcesywnie przeglądaj kolejne czasopisma wyrywając z nich kolejne strony, które do ciebie przemawiaą. Dołącz je do kolekcji.
  5. Po kilku dniach wróć do swojej kolekcji zdjęć i rozłóż je na podłodze. Przejrzyj ilustracje podobnie tak jak w punkcie trzecim. Spróbuj zapomnieć o trendach! Szukaj tego co być może mógłbyś polubić  na długo i tego co być może lubisz już od dawna!
  6. Przyjrzyj się swoim ubraniom. Co sprawia że je lubisz? Niektóre z nich nie są może szczególnie piękne ale maja wartość sentymentalną. Inne wyróżniają się szczególnymi walorami estetycznymi. Jesli nie masz w swojej szafie zbyt wielu bibelotów możesz się zastanowić jaką jesteś osobą. Niezależną i wolną? A może lubisz strukturę i porządek…?

Takie ćwiczenie stanowi dobry punkt wyjścia do dalszej pracy. Jeśli sądzisz ze zadanie Cię przerasta, możesz poprosić o pomoc zapraszając do współpracy osobistą stylistkę która pomoże Ci wspólnie zaprojektować twój indywidualny styl. Pinterest to także świetne narzędzie do pracy nad swoim stylem i gustem. 

Powodzenia!
Pro Style Instructors

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.