Zestaw projektowy INSTAGRAM x 7 — kopia(4)

Chcesz zostać osobistą stylistką? Oto, co musisz wiedzieć

Zawód osobistej stylistki zyskuje na popularności. Coraz więcej kobiet jak i mężczyzn uwielbia kupować i dobrze się ubierać, więc nie dziwi fakt dużej popularyzacji tego zawodu i że dużo osób decyduje się na współpracę z osobistą stylistką, kreatorką wizerunku.

Czym zatem powinna kierować się osoba, która chce zostać doradcą modowym?
Nie ma niestety jednego, uniwersalnego przepisu na sukces w tym fachu ale my prezentujemy Wam trzy najważniejsze elementy na których kandydat powinien się skupić.

1. Wiedza oraz predyspozycje

Bez wiedzy, to tylko zabawa. Konsultacje ze stylistką nie polega na tym, że ocenia ona nasz wygląd na zasadzie widzimisię, ale na podstawie rzetelnej wiedzy i doświadczenia, dobiera ubiór tak by pasował do klienta. Dobry stylista powinien przede wszystkim znać zasady doboru fasonów do konkretnej sylwetki, zasady analizy kolorystycznej, wiedzę na temat tkanin. Stylistka na bieżąco śledzi aktualne trendy modowe, oraz w jednym palcu ma aktualne kolekcje, które oferują marki. Poświęca ogromną ilość swojego czasu na analizę rynku, tym samym oszczędzając czas swoich klientów. Zanim klient obejdzie wszystkie sklepy w galerii, albo przebrnie przez gąszcz internetowych propozycji, ona w jednej chwili zaproponuje idealną stylizację i to przeważnie taką na którą klient w ogóle nie zwróciłby uwagi. Magia? Nie! Po prostu dobre przygotowanie merytoryczne oraz naturalne predyspozycje to jeden z elementów na drodze do osiągnięcia sukcesu w tym fachu.

2. Kierunek

Doskonale wiemy, że branża stylizacyjna jest bardzo szeroko pojętą. Mamy stylistów ślubnych, stylistów fashion, stylistów gwiazd i każda z tych specjalizacji kieruje się swoimi prawami. Dlatego warto znaleźć wyróżnik i wprowadzić na rynek swoje własne usługi dobrane do swoich predyspozycji. Wiemy również, że klienci lubią nowości. Wiec warto im je serwować i tym samym wybić się wśród konkurencji. Droga trudna, bo nowości zawsze są wyzwaniem, ale warto aby przebić się i zaistnieć na rynku stylizacyjnym.

3. Chęć pomocy

Większość klientów, którzy zgłaszają się po pomoc stylistki to kobiety, które borykają się z niską samooceną, brakiem pewności siebie. Stylista powinien być empatyczny i dobrze rozumieć potrzeby klienta, nie zapominając, że komplement od czasu do czasu ma moc podnoszenia na duchu. Ważne są cechy charakteru takie jak pracowitość, sumienność, przyjazne nastawienie zarówno do pracy jak i do świata.

Podsumowując, jeśli lubisz ludzi, posiadasz wyobraźnię i nie brak Ci kreatywności, pomysłowości oraz zmysłu artystycznego to ten zawód jest twoim wymarzonym. Wystarczy ukończyć kurs połączony z praktyką pod okiem dobrego przewodnika i możesz odnosić ogromne sukcesy! Wiele naszych kursantek podczas szkolenia dla stylistek, podkreśla chęć łączenia wiedzy z działalnością którą już prowadzą. Dlatego tak ważnym jest poszerzanie tej wiedzy, aby wyróżnić się na tle konkurencji i by nie zostać na szarym końcu. Do dzieła!

Trzymamy kciuki!
Zespół PSI

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.